'WWW.GENCLİKATESİTEAM.TK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

'WWW.GENCLİKATESİTEAM.TK

SanaL Alemde Üstleri Kademeleri Görebilmek İçin Paylaşım Yapalım ..

AnasayfaAnasayfa AramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

tevvekkül böylemi olur

YazarMesaj
pSiqσвadd__qédγ <3

YÖNETİCİ

pSiqσвadd__qédγ <3

Tecrübe Puanı : 25025

.
Başarı Puanı:
tevvekkül böylemi olur Imgleft81/100tevvekkül böylemi olur Emptybarbleue  (81/100)
Seviye:
tevvekkül böylemi olur Img_left88/100tevvekkül böylemi olur Empty_bar_bleue  (88/100)
Güçlülük:
tevvekkül böylemi olur Img_left75/100tevvekkül böylemi olur Empty_bar_bleue  (75/100)
tevvekkül böylemi olur Empty
MesajKonu: tevvekkül böylemi olur   tevvekkül böylemi olur Icon_minitimeCuma Haz. 19, 2009 11:20 am

TEVEKKÜL BÖYLE Mİ OLUR?
Yazar alamet
Büyük velilerden Şakik Belhi (VIII. yyıl) bir kıtlık senesinde, herkesin kara kara düşündüğü bir ortamda, zengin bir adamın kölesinin şakır şakır oynadığına şahit oldu. Yanına yaklaştı ve sordu:- Herkes kıtlıkla, açlıkla karşı karşıya olmaktan inler dururken sen neye güvenerek böyle oynayabiliyorsun? Köle cevap verdi:
- Herkesten bana ne? Benim için bir tehlike söz konusu değil. Benim efendimin 7-8 tane köyü var, her ihtiyacımız o köylerden sağlanıyor.
Bu açıklama Şakik'i adeta bir şamar gibi sarstı. Çünkü kendisi de kıtlıktan dolayı endişe içindeydi. Ama köle onu uyandırdı ve kendi kendine şöyle dedi:

- Hey Şakik kendine gel! Şu köle nihayet bir insan olan efendisine bunca güveniyor, kendini emniyet içinde hissediyor. Sen ki bütün canlıların rızkını garanti eden Allah'a inanıyor, tevekkül ediyorsun, Bu nice tevekküldür ki rızık endişesi içindesin?

tevvekkül böylemi olur
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» BBL'de şampiyon kim olur?
» yuh yani bu kadar olur
» İki keçi bu dağda karşılaşırsa ne olur?
» DERBİ DEDİĞİN BÖYLE OLUR..
» 2009-2010 Süper LiG sampionu kim oLur